Legenda dla najmłodszej widowni

ZŁOTA KACZKA

Złota Kaczka to opowieść o biednym szewczyku, który – ogarnięty chęcią wzbogacenia się – omal nie zaprzedaje duszy złej kró­lewnie, zaklętej w tytułową Złotą Kaczkę. By jego marzenie się spełniło, musi przejść przez ciężką próbę. W trakcie tej przygody, pełnej ciekawych zwrotów akcji i wędrówek przez zaczarowane labirynty, Lutek przekonuje się, że w życiu ważne są nie dobra materialne, ale otwarte serce i wartości takie, jak dobro, pracowi­tość, chęć niesienia pomocy i pełne szacunku bycie z innymi.

Było to widowisko pełne humoru, okraszone piosenkami oraz bogate w ciekawe formy scenograficzne. (…) dziecięca widownia oceniła spektakl żywiołową reakcją. Słychać było okrzyki: Wstawaj! – gdy bohater drzemał – „Łoooo ”  – gdy Złota Kaczka, w oparach dymu, zmieniała się w królewnę. Młodzi adepci sztuki lalkarskiej potrafili oczarować i zaczarować dziecięcą widownię.”