Zaśpiewali Jezuskowi! - IV Konkurs kolęd i pastorałek

     14 stycznia 2019r., bardzo mocna, bo aż 37 osobowa grupa Przedszkolaków wzięła udział w między przedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy Jezusowi”, który odbył się już po raz czwarty w  Przedszkolu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim.  W konkursie uczestniczyły dzieci z następujących przedszkoli:

 1. Przedszkola Niepublicznego im. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.
 2. Przedszkola Samorządowego nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim.
 3. Przedszkola Samorządowego nr 24 z Oddziałami integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim.
 4. Przedszkola Samorządowego nr. 14 w Piotrkowie Trybunalskim.
 5. Przedszkola Samorządowego nr. 5 w Piotrkowie Trybunalskim.
 6. Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Woli Krzysztoporskiej.
 7. Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gomulinie.
 8. Katolickiego Niepublicznego Przedszkola Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim.
 9. Jak również dzieci z naszego Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim.

          Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności, zdolności wokalnych, a także promowanie talentów muzycznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych opiekunów, wychowawczyń, nauczycieli, sióstr zakonnych, dyrekcji, a także rodziców przygotowały się do występu.

     Tegoroczny konkurs kolęd i pastorałek poprowadziła pani Urszula Pielużek.

     Jako pierwsze swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci w wieku 3-4 lat. Następnie swój repertuar przedstawili 5 i 6-latkowie. Obecni mieli okazję wysłuchać takich utworów, jak: „Panienka”, „Świeć, gwiazdeczko mała, świeć”, „Gore gwiazda”, „Aniołki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Skrzypi wóz”, „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gwiazdka mruga”, „Cicha noc”, „Była noc”, „Żłóbek Cię utuli”, oraz „Pastorałka od serca do ucha”.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w składzie:
 1. Przewodnicząca – Pani Agnieszka Chyrzyńska Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.
 2. Pani Grażyna Baranowska – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
 3. Pani Ilona Wójcicka – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
 4. Pani Magdalena Badek – nauczyciel Przedszkola  SPSK w Piotrkowie Trybunalskim.

       Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie.

          Jurorzy oceniający śpiewających nie mieli łatwo. Każdy uczestnik konkursu zasługiwał na nagrodę i brawa. Szczególnie dumni jesteśmy z naszych przedszkolaków, którzy również wzięli udział w konkursie, były to:

Aleksandra K., z grupy zerówka „Bratki”, Oliwia K., z grupy „Stokrotki”, Julia D., z grupa „Maki”, oraz Marta K., z grupy „Słoneczniki.

     Po poczęstunku opiekunowie i uczestnicy otrzymali podziękowania i dyplomy oraz  nagrody książkowe, które wręczyła dyrektor przedszkola Pani Ewa Kucharczyk. Specjalne wyróżnienie oceniający postanowili przyznać dla Julii Delipacy,  która zaśpiewała pastorałkę Świeć, gwiazdeczko, świeć, Oliwii Kitowskiej za umiejętności wokalne  i wykonanie utworu Od serca do ucha i dla Mikołaja Piotrowskiego, który zaprezentował  utwór  Była noc.

          Uroku występom dodały przygotowane piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy, aby konkurs stał się tradycją naszego przedszkola.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie gratulujemy, a ich rodzicom i opiekunom dziękujemy!