Już po raz trzeci w Naszym Przedszkolu 15 stycznia 2018 roku odbył się Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Zaśpiewajmy Jezusowi”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych 3 i 4 – latki oraz 5 i 6 – latki. Wzięło w nim udział 38 przedszkolaków z powiatu piotrkowskiego. Uczestnicy to reprezentanci Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Jana Brzechwy w Piotrkowie Trybunalskim, Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Klementynowie – Oddział Przedszkolny,  Przedszkola Samorządowego Nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim, Katolickiego  Niepublicznego Przedszkola Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, Przedszkola Samorządowego Nr  24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim, Prywatnego Przedszkola „Okruszek” w Piotrkowie Trybunalskim,  Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Woli Krzysztoporskiej, Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gomulinie i Przedszkola Samorządowego Nr  11 w Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs rozpoczął występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Muzycy wykonali kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach, za co serdecznie dziękujemy.

Nasze przedszkole reprezentowały następujące dzieci: – Iga Zielińska grupa Stokrotki z utworem Zaśpiewajmy kolędę, – Aleksandra Krasoń i Kaja Stempień grupa Bratki zaśpiewały kolędę Cicha noc, – Łukasz Tręda i Aleksander Szymański z grupy najstarszej Tulipanki w utworze Trzej wielcy królowie. GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały i sprawiły, że kolejny raz mogliśmy zatrzymać się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Po występach wszyscy mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła Dyrektor  przedszkola Pani Ewa Kucharczyk. Specjalne wyróżnienie – Obrazek Srebrny Anioł otrzymała Alicja Chudy lat 3 z  Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gomulinie, która zaśpiewała kolędę Do szopy hej pasterze, a także Adam Mielczarek lat 6 z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Jana Brzechwy w Piotrkowie Trybunalskim, który zaprezentował  utwór  Bosy pastuszek. Gratulujemy! Tegoroczny przegląd kolęd i pastorałek poprowadziła pani Urszula Pielużek, która ciepłym i miłym głosem zapraszała wszystkich artystów na scenę.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie gratulujemy, a ich rodzicom i opiekunom dziękujemy!