Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Drogie Wspólnoty Szkolne i Przedszkolne, z wielką radością serca zwracam się do Państwa, zapraszając wszystkich na XXII Ogólnopolską Pielgrzymkę Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, która w bieżącym roku szkolnym ma wymiar spotkania w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej w dniu 15 września, tj. w dniu liturgicznego święta Matki Bożej Bolesnej.  

Zapraszam do przybycia Dyrektorów z delegacjami wspólnot, ale przede wszystkim zapraszam wszystkich nauczycieli i uczniów do uczestnictwa duchowego z wykorzystaniem zdalnego przekazu internetowego z Jasnej Góry: www.youtube.com/watch?v=49Uowry7Ews

 

Przybędziemy na Jasną Górę u progu rozpoczynającego się roku szkolnego, by zawierzyć Maryi samych siebie, w Jej Niepokalane Dłonie złożyć nasze zdrowie fizyczne i duchowe, uzdolnienia, umiejętności, prosić o umocnienie woli dla wkładania wysiłku w zdobywanie wiedzy i pracy nad sobą.

Nasze duchowe bądź osobiste pielgrzymowanie do Matki Jasnogórskiej odbywać się będzie w roku setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, na którego wezwanie „ku nowej ewangelizacji” powstało dzieło Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Nasze czuwanie u stóp Maryi rozpoczniemy 15 września o godz. 20.00 Mszą Świętą        pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Po Apelu Jasnogórskim rozpocznie się w duchowej łączności czuwanie przed Najświętszym Obliczem Matki Bożej. Podczas czuwania Dyrektor szkoły zawierzy imiennie każdą szkołę, przedszkole. Proszę o włączenie się w wielką wspólnotową modlitwę przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Królowej naszych serc.

  Z pamięcią modlitewną   Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Maria Chodkiewicz