Dzieci z gr. Żabki bardzo lubią chodzić na spacery. Podczas jesiennych wyjść poza teren przedszkola nazbierały wiele kolorowych liści i roślin. Następnie zrobiły  z nich zielnik, realizując jednocześnie jedno z zadań ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ‘’Z darami natury świat nie jest ponury”. W poniedziałek 11.10.2021r. nasi mali miłośnicy przyrody obchodzili Dzień Drzewa. Dzieci zapoznały się z zasadami zachowania się w lesie. Poznały także różne rodzaje drzew: liściaste i iglaste, próbowały tworzyć leśną muzykę: ze zgniecionej folii aluminiowej (szelest liści); dmuchając w plastikową butelkę (wiatr); uderzając w drewienka  (stukanie dzięcioła) czy dmuchając w papierową tubę (pohukiwanie sowy). W zabawach przedszkolaki udawały również zdrowe i chore drzewa. Był także kasztankowy taniec. Dużo emocji wśród dzieci wzbudziło przenoszenie kasztanów na papierowym talerzyku, tak aby żaden z niego nie spadł. Na pamiątkę tego dnia wszystkie dzieci stworzyły grupowe drzewo. Do jego wykonania zostały użyte plastikowe nakrętki. Zadowolone buzie dzieci potwierdzają, że był to mile spędzony dzień.