Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W dniach 21 i 22 września pojawiły się w naszej sali kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Pani Martyna w dniu warzywnym przyniosła w koszyku warzywa, przebrała się za kucharkę i razem z dziećmi wspólnie inscenizowała oraz recytowała wiersz Juliana Tuwima „Warzywa” aby urozmaicić dzieciom poznanie charakterystyki warzyw.  W tym dniu także dzieci pięknie recytowały wiersz z pamięci. W dniu owocowym urządziliśmy w naszej grupie wielką ucztę owocową z owoców, które przyniosły do przedszkola nasi milusińscy. Dzięki pomocy cioci Renatki oraz cioci Ani z jadalni, które pokroiły pięknie owoce, dzieci mogły cieszyć się ich smakiem podczas uczty owocowej przy wspólnym stole. Na ucztowanie zaprosiliśmy także panią dyrektor Ewę Kucharczyk aby wspólnie konsumować smakołyki.