Ostatniego dnia stycznia 2017 roku w naszym przedszkolu zagościło przenośne Planetarium. W dużej sali na dole został rozstawiony wielki czarny namiot w kształcie kopuły, który już z zewnątrz robił spore wrażenie i rozbudzał ciekawość dzieci, co też kryje się w środku. W zaciemnionym wnętrzu namiotu ustawiony był specjalny projektor, który na sklepieniu kopuły wyświetlał film o przygodach małej gwiazdki. Przedszkolaki czuły się jakby naprawdę podróżowały w kosmosie i niektórzy nie byli pewni, czy wciąż jesteśmy jeszcze na Ziemi, skoro widzimy ją ze znacznej odległości. Co chwilę słychać było głośne okrzyki zachwytu dzieci, kiedy obraz ponad nami wirował wraz z ruchem oglądanych planet. Film opowiadał o narodzinach z pozoru zwyczajnej i niczym niewyróżniającej się gwiazdki, marzącej o posiadaniu własnych planet, którymi mogłaby się opiekować. Szczytem jej marzeń było natomiast posiadanie choćby jednej planety, na której byłoby życie. Gwiazdka podróżowała w kosmosie i poszukując planet, poznawała różne ciała niebieskie. Od starszych od niej gwiazd dowiadywała się (a wraz z nią uczestnicy zajęć) jakimi prawami rządzi się kosmos. Odkryła również, że ma własne planety, a one z kolei swoje satelity i pierścienie. Każda z planet przedstawiła się i opowiedziała o sobie, a na koniec wszystkie razem nadały gwiazdce imię Słońce. Wreszcie nasza bohaterka wraz ze swymi podopiecznymi dotarła do Drogi Mlecznej i zamieszkała na jednym z jej ramion. Dzięki tej nietypowej lekcji astronomii dzieci z naszego przedszkola poznały cały Układ Słoneczny, proces powstawania gwiazdy i pogłębiły swoją wiedzę na temat wszechświata. Mimo iż treści wydawać się mogły trudne, zostały podane w sposób ciekawy i przystępny dla małego odbiorcy. Projekcja w przenośnym planetarium stanowiła wspaniałe przeżycie i dostarczyła nie tylko wiedzy, ale również wielu wrażeń i radości. Dzieci z pewnością jeszcze długo będą wspominać to wydarzenie.