23 marca 2018 r. odwiedził nasze przedszkole  Teatr EDEN z Wieliczki. Tym razem aktorzy przedstawili nam spektakl  pt.: „Odważny Pastuszek”. Jest to biblijna historia Króla Saula i Dawida, przedstawiona dzieciom w sposób ciekawy i pouczający. Pasterz Dawid dzięki swej odwadze pomaga Królowi zapanować nad jego złym humorem. Podczas spektaklu przedszkolaki brały aktywny udział w śpiewie, tańcach, a także pomagały budować zagrodę dla owieczek i rozmawiały z aktorami. Głównym przesłaniem przedstawienia było to, że chociaż Dawid był najmłodszym z braci i nikt w niego nie wierzył, okazał się najodważniejszym, a jego mądrość i słuchanie Boga zostały nagrodzone. Ze spektaklu wypływa cenny morał, który uczy szacunku dla słabszych i mniejszych. Dzieci spostrzegają, że nie warto się gniewać, a bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda.

Mgr Anna Amrozik