W ostatnim czasie, grupa Lisków, uczestnicząc w zajęciach teatralnych, odwiedziła lokalne kino Helios oraz Miejski Ośrodek Kultury. Dzieci wzięły tutaj udział w warsztatach poprowadzonych przez pracowników tych placówek. Dowiedziały się co ukazywał pierwszy jednominutowy film kinowy- ”Wjazd pociągu na stację La Ciotat”, jaki miał charakter i jakie wywarł wrażenie na publiczności. M.in. na jego przykładzie, dzieci dowiedziały się jak rozwijała się później kinematografia. W Miejskim Ośrodku Kultury Liski powitały olbrzymie teatralne lalki animowane przez naszą przewodniczkę, po czym przedszkolaki sprawdziły jak wygląda teatr z perspektywy widowni i sceny, zobaczyły jak tworzy się  oprawę przedstawienia (oświetlenie, akustykę, scenografię), zajrzały do garderoby aktorskiej, rekwizytorni, sali  muzycznej, zwanej również salą nagrań oraz baletowej. W tej ostatniej, dzięki uprzejmości Pana Tomka Balcerka, Liski mogły poczuć się jak uczestnicy zajęć tanecznych, które są w ofercie ośrodka. W ostatnim etapie naszych zajęć, dzieci zajrzały do dwóch pracowni plastycznych, gdzie odbywają się warsztaty tkackie oraz rysunkowe i malarskie. Tu grupa podziwiała prace wykonane przez podopiecznych MOK-u, a także sama spróbowała zobrazować to, co w teatrze zachwyca ją najbardziej.

Serdecznie dziękujemy obu wspomnianym instytucjom za współpracę z naszym przedszkolem oraz zorganizowanie dla nas tak ciekawych  zajęć.

Anna Augustyniak