W czwartek  12 stycznia w naszym przedszkolu gościł Teatr „Eden” z teatrzykiem pt.:„Opowieść Wigilijna”. Bohater opowieści Ebenezer Scrooge – samotnik, zakochany we własnych pieniądzach, przemienia się w noc wigilijną,  staje się serdecznym i ciepłym człowiekiem, otwartym na potrzeby innych.

Spektakl uświadamia najmłodszym widzom, iż miłość i rodzina są ważniejsze niż pieniądze czy dobra materialne. Dzieci z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądały spektakl. Aktywnie uczestniczyły i odpowiadały na pytania, włączały się w przebieg zdarzeń opowieści. Na zakończenie nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Takie spotkania uczą dzieci m.in. właściwego zachowania w teatrze, rozwijają wyobraźnię i wrażliwość.             Mgr Urszula Pielużek