W okresie od 01.09.2017 – 30.03.2018r. dzieci z najstarszej grupy  “Tulipanki” były objęte programem edukacji antytytoniowej “Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których dorośli palą przy nich tytoń. Program został zrealizowany dla dzieci podczas pięciu zajęć warsztatowych, podczas których poznały przyjaciela przedszkolaków – wroga palenia dinozaura o imieniu Dinuś, a także nauczyły się piosenki o jego przygodach. Zajęcia rozpoczęły się od wycieczki mającej na celu obserwację różnych rodzajów dymów, ich źródła i przyczyn wydobywania się. Podczas pracy w zespołach na kolejnych zajęciach, dzieci rysowały dymy, które widziały, a następnie porównywały swoje prace z planszą przygotowaną przez nauczyciela. Ćwiczenia oddechowe, “Zabawa w kwiatki” oraz “Historyjka o podróży Dinusia pociągiem” pozwoliła dzieciom poszerzyć wiedzę o szkodliwości dymy papierosowego i uświadomiła, że zdecydowanie lepiej czują się, gdy powietrze wokół nich jest czyste, zdrowe i rześkie. Podczas zajęć kończących cykl przedszkolaki nabyły umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach. Rysowały własny znaczek “NIE PAL PRZY MNIE”. Zapraszamy rodziców do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynator programu: mgr Monika Misztela