W tym szczególnym czasie życzę by Nowonarodzony Pan obdarzał laskami  i błogosławieństwem. Niech Jego moc i miłość będą umocnieniem w tym trudnym czasie byśmy z nadzieją mogli oczekiwać Nowego Roku. Ogarniamy modlitwa przy żłóbku Pana – Sr Dariana wraz z wspólnotą sióstr oraz dziećmi.

Ten rok dla nas wszystkich był trudnym rokiem i z nadzieją, jak wszyscy, czekamy że nowy rok przyniesie poprawę sytuacji. Dzieci były w szkole do marca, następnie wszystkie szkoły zostały zamknięte aż do października. W październiku tylko klasy egzaminacyjne wróciły do szkoły tzn. klasa 4 i 8 szkoły podstawowej oraz klasa 4 szkoły średniej. W tym czasie starałyśmy się pomóc rodzinom głównie z żywnością, tak by mogli przetrwać ten trudny czas. Wielu straciło możliwość uzyskania kilku shilingow, dzięki którym starczało na codzienny posiłek ; jak sprzedaż bananów, dyni, oraz innych plonów, czy np. szycia mundurków do szkół.

Dzieci maja wrócić do szkoły 4 stycznia, gdzie rozpocznie się 3 semestr dla klasy 8, a drugi semestr dla pozostałych uczniów, którzy byli w domu. We wrześniu rozpoczęła się też rozbudowa ośrodka dla dzieci co dało możliwość pracy grupie miejscowej ludności. Zostały przygotowane dwie dodatkowe sale dla dzieci oraz odnowione sale dla maluszków, dzięki temu będziemy w stanie ogarnąć opieką większą grupę dzieci. W Święta będziemy razem z naszymi dziećmi, które mieszkają w Centrum. Pozostałe rodziny otrzymują dar na Święta w postaci żywności oraz w miarę możliwości nowych ubranek dla dzieci.

Z głębi serca dziękuje za pomoc, za życzliwość, dobre słowa, które wspierają naszą misyjną pracę. Niech Nowonarodzony Pan Wam błogosławi. Szczęść Boże – Sr Dariana Katarzyna Jasińska