Zaproszenie

Drodzy Rodzice, chcielibyśmy zaprosić Was i Wasze dzieci do udziału w akcji Zostań Aniołem Stróżem Dziecka z oddziału onkologicznego organizowanej przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”.   Co trzeba zrobić?
  1. Trzeba przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub zakupić).
  2. Należy się zastanowić do kogo ma być zaadresowana (dziewczynki czy chłopca ).
  3. Trzeba napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową (do kartki dołączmy cichą modlitwę o zdrowie dla chorego malucha).

Co watro napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję J Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i ewentualnie swój kontakt (może mały/-a pacjent/-ka zechce się z Wami skontaktować i podziękować).

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci, ale za pośrednictwem naszego przedszkola kartki wysłane zostaną w dwóch terminach (przed Mikołajkami i przed Świętami Bożego Narodzenia).

Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból, niepewność- to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość, i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta- my wysyłamy kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, naświetlenia, wyjeżdżają do domu a na ich miejsce przyjeżdżają kolejne. Mali pacjenci leczą się długo, ale nie przebywają cały czas w szpitalu. Nie wiadomo więc które dziecko wylosuje daną kartkę.

Koordynator: mgr Anna Augustyniak