Dnia 21.09.2018r. w słoneczny, piękny dzień Grupa „O” – BRATKI wybrała się na  happening artystyczny Zatrzymać lato pt.:” Bocianie gniazdo”. Już parę dni wcześniej dzieci przygotowywały się do tego wyjścia i uczyły się piosenki M. Konopnickiej pt.: ”Bociek”. Przedszkolaki przebrane za bociany przybyły na Rynek Trybunalski i wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli odśpiewały nauczoną piosenkę. Każda grupa przyniosła ze  sobą zrobionego bociana. My także przygotowaliśmy naszego ptaka, którego dzieci nazwały ”Bratek”. Wszystkie bociany zostały włożone do jednego gniazda.

Następnie wszyscy poszliśmy w biało-czerwonym korowodzie do Amfiteatru Miejskiego. Tam dzieci miały okazję poznać Pana Pawła Kowalskiego z Osady Leśnej w Kole, który przybliżył przedszkolakom tryb życia bociana oraz  podzielił się swoimi doświadczeniami n. t. tych ptaków.

Później odbył się konkurs dotyczący wiedzy o bocianach, do którego przystąpiło po dwóch reprezentantów z każdego Przedszkola. Nasze Przedszkole dzielnie reprezentowali: Ola K. i Bartosz K.. Dzieci świetnie sobie poradziły z zadanymi pytaniami. Na koniec imprezy dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i upominki. Wszystkim przedszkolakom dopisywały dobre humory i z pewnością będą mile wspominać to wydarzenie – mgr Kamila Banasiak.