Spektakl „Zagubiona owieczka” nawiązuje do znanej biblijnej przypowieści o dobrym pasterzu i zagubionej owcy. Tym przedstawieniem, które odbyło się 15.05.2017r. w Przedszkolu SPSK w Piotrkowie Trybunalskim, aktorzy z Teatru Eden starali się wytłumaczyć dzieciom, że to właśnie one są takimi owieczkami, a w rolę dobrych i kochających pasterzy wcielają się ich rodzice i nauczyciele. Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się na czym polega praca pasterza oraz drwala, których pasterz spotyka w lesie, a także kim jest pustelnik. Ta pełna przygód i zwrotów akcji opowieść wyróżniała się także pod względem muzycznym. W ciągu przedstawienia obecna była muzyka terapeutyczna w postaci nagranego szumu potoku górskiego, który miał działanie uspokajające. Podczas spektaklu aktorzy starali się nauczyć naszych najmłodszych widzów wytrwałości: jeżeli coś nam się nie  udaje, to nie powinniśmy zbyt łatwo się poddawać. Tak jak dobry pasterz, który do samego końca wierzył, że odnajdzie swoją zagubioną owieczkę. W przedstawieniu pojawiły się następujące postacie: Pasterz Dawid, Pasterz Wojtek, Drwal, Pustelnik, Miś i Owieczki.