„Idzie przez świat Pani Jesień, psotny wiatr w worku niesie. Wypuścić go z worka trzeba, niech strąci liście z drzewa.

Pani Jesień zawitała także do naszej grupy. Już parę dni wcześniej szukaliśmy jej oznak podczas spacerów. Zebraliśmy trochę jesiennych darów tj. żołędzie, kasztany, szyszki, jarzębinę, które później umieściliśmy w naszym kąciku przyrodniczym. Wybraliśmy się także do sklepu „warzywnego” aby zakupić tam owoce i warzywa. W pierwszym dniu jesieni 23.09.2021r,  stroje dzieci przybrały barwy jesiennych liści. „Żabki”, wykorzystując zmysł smaku próbowały rozpoznać  owoce i warzywa. Sprawdzały także swój zmysł dotyku, uczestnicząc w zabawach,  w których wykorzystaliśmy jesienne dary natury. Tego dnia powstały także piękne czerwone jabłuszka, które dzieci najpierw malowały farbą a następnie posypały cukrem. Dzień upłynął nam w miłej, przyjemnej atmosferze.