Dzieci z grupy „Słoneczniki” wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ”Pani Wiosna” zorganizowanym przez Szkołę SPSK w Piotrkowie Tryb. Gratulujemy wyróżnienia, które otrzymała zawsze uśmiechnięta nasza Pani Wiosna.

 

      Z okazji Dnia Ziemi 22.kwietnia w grupie Słoneczniki królował kolor zielony. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W sposób praktyczny zatroszczyliśmy się o planetę sadząc w naszej sali rośliny, które oczyszczają powietrze. Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Szczęśliwa planeta”. Dla wszystkich, którzy zapominają, że Ziemia to nasz dom, o który trzeba dbać, mamy krótkie przypomnienie:

Dobra rada hej kolego: Nie zaśmiecaj miasta swego! Drobne śmieci i papierki wrzuć do kosza, trud niewielki!      

 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji Słoneczniki dowiedziały się, jak potrzebny a zarazem niebezpieczny jest zawód strażaka. Utrwaliły sobie numer alarmowy śpiewając słowa piosenki:

998 cały dom się pali,                                                                                                                               

przyjeżdżajcie szybko strażacy wspaniali.

Dzieci wykonały kilka zadań a także stworzyły najpiękniej jak umiały portret strażaka aby zrobić pamiątkowe zdjęcia.    

     8 czerwca obchodzimy na całym świecie Światowy Dzień Oceanów. To okazja, aby przypomnieć, że życie na Ziemi jest uzależnione od kondycji oceanów, a ich los zależy od działań nas wszystkich. Z tej okazji dzieci z grupy Słoneczniki obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się m.in. że oceany zajmują ponad 70% powierzchni naszej Planety, regulują klimat, produkują tlen oraz stanowią ważne źródło pożywienia dla 3 mld ludzi na Ziemi. Poznały zwierzęta zamieszkujące wody, dzieci miały także okazję wykazać się swoją wiedzą i doświadczeniami. Podczas zajęć dzieci naśladowały wodne zwierzęta, a także rozwiązywały kilka łamigłówek. Na koniec zajęć wykonały grupowe plakaty.

Słoneczniki wypoczywając nad wodą podczas wakacji z pewnością będą pamiętać aby nie szkodzić naszej przyrodzie.