27 maja 2017r. w Przedszkolu SPSK w Piotrkowie Trybunalskim miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, do którego od dłuższego czasu przygotowywały się wszystkie przedszkolne grupy. Mowa o VII Święcie Rodziny, na które zaproszeni zostali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i krewni naszych przedszkolaków. Hasłem przewodnim tegorocznego festynu były „Tańce Europy”.

Oficjalnego otwarcia dokonały Panie Dyrektor, wypuszczając w górę 7 kolorowych baloników. Wspólne świętowanie rozpoczęły występy artystyczne. Każda grupa zaprezentowała się w innym tańcu, a następnie młodsze i starsze dzieci zaśpiewały rodzicom dwie okolicznościowe piosenki  o rodzinie. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami i wywoływał u zaproszonych gości wielką radość i wzruszenie. Na zakończenie części artystycznej wszystkie mamy obdarowane zostały uroczymi bukiecikami z okazji Dnia Matki.

Wśród atrakcji, jakie czekały tego dnia na dzieci i ich rodziny były: ciesząca się ogromną popularnością loteria fantowa, dmuchany zamek, zjeżdżalnia i basen z kulkami, stanowisko malowania buziek, jazda na kucykach i quadzie oraz wata cukrowa. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek w postaci różnego rodzaju ciast, od których niemal uginały się stoły, słodkich i słonych przekąsek oraz napojów. Z myślą o bardziej głodnych uczestnikach festynu na grillu piekły się kiełbaski i kaszanka, które roztaczały wspaniały aromat i wyśmienicie smakowały z przygotowanymi sałatkami. Tuż obok, w mobilnej budce, można było nabyć pizzę w dwóch wersjach smakowych – pikantnej i na słodko.

Nie zabrakło także zabaw i rodzinnych konkursów. Wiele radości przyniósł między innymi konkurs taneczny, jak również drużynowy wyścig par pod nazwą „Slalom z balonem”, czy konkurs piosenki, w którym wzięły udział duety rodzinne.

W cieniu, pod drzewami przygotowany został kącik plastyczny, w którym całe rodziny ozdabiały malowanki nawiązujące do 100 – lecia Objawień Fatimskich.

W trakcie pikniku Pani Dyrektor Ewa Kucharczyk podsumowała konkurs i wręczyła nagrody za zbiórkę makulatury.

Kulminacyjnym punktem dnia był przyjazd wozu strażackiego i zabawa w pianie gaśniczej. Strażacy błyskawicznie pokryli sporą część placu puszystą, białą „chmurką”, sięgającą aż po szyję. Radości, piskom i harcom nie było końca. To był moment, na który czekały wszystkie dzieci. Po wysuszeniu się i przebraniu, rozbawione, uśmiechnięte i w wyśmienitych humorach wracały z rodzicami do domów.

Tegoroczne Święto Rodziny można zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała, dlatego impreza mogła odbyć się pod gołym niebem w miłej, rodzinnej atmosferze. Dziękujemy rodzinom naszych przedszkolaków za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców i Rodzicom, którzy pomogli w organizacji naszego wspólnego święta przynosząc pyszne wypieki i fanty na loterię. VII edycja Święta Rodziny przeszła do historii i pozostanie na długo w naszych wspomnieniach, a tymczasem cieszymy się z mile spędzonego razem czasu i sprawienia radości tak wielu dzieciakom. Liczymy na to, że w przyszłym roku festyn będzie równie udany.