Dzień przed rozpoczęciem się astronomicznej zimy, Fiołeczki świętowały Urodziny Pani Zimy. Jubilatka, wraz ze swymi pomocnikami- Panią Bałwankową i Panią Śnieżynką, przygotowały dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek, ale i przedszkolaki postarały się, by Pani Zima poczuła się u nich jak w domu. Wszystkie Fiołki ubrały się dziś w białe i niebieskie stroje, pamiętając, że to ulubione kolory Pani Zimy, swoją salę udekorowały błękitnymi balonikami i papierowymi śnieżynkami a obok pięknie przystrojonej choinki przygotowały dla swego gościa śnieżny tron. Pani Zima, witając przedszkolaki, obsypała je śnieżynkami i obiecała, że dzisiejszego dnia czeka je fantastyczna, zimowa przygoda. Razem z nią dzieci zatańczyły zimowy taniec ze śnieżnymi różdżkami, układały bałwanki z dostępnych w sali materiałów- papierowych talerzyków, klocków i papierowych płatków śniegu, wzięły udział w zimowym quizie i budowały Pałac Pani Zimy ze styropianowych kubeczków. Przed odejściem, Zima i jej pomocnice, obdarowały dzieci materiałami potrzebnymi do zrobienia sztucznego śniegu, pastą do zębów, którą przedszkolaki malował potem „miętowe” płatki śniegu, a także drobnymi słodkościami. Na jej cześć dzieci  wykrzyknęły głośne : „Hip, hip, hurra, niech żyje Pani Zima!”