W  dniach 22 – 24 marca 2021 roku przeżywaliśmy w naszej grupie Rekolekcje Wielkopostne. Główne ich hasło brzmiało: „Uczymy się życia – z Jezusem, św. Maryją i św. Józefem”. Wspólnie z dziećmi modliliśmy i prowadziliśmy rozważania nad życiem Świętej Rodziny. Zastanawialiśmy się nad rolą każdego z nas w naszych rodzinnych wspólnotach. Mówiliśmy jak ważne jest posłuszeństwo wobec woli Boga oraz posłuszeństwo dzieci wobec rodziców, nauczycieli. Wyjaśnialiśmy sobie co znaczy „zaufanie”. Dzieci słuchały fragmentów Biblii, a także innych tekstów dostosowanych do ich wieku, które w prosty i obrazowy sposób wyjaśniały naszym wychowankom omawiane zagadnienia. Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłoń symbolizującą arcydzieło współpracy oraz przyklejały do dużego serca małe serduszka z własnymi postanowieniami wielkopostnymi. Kolorowały również obrazki nawiązujące do tematów naszych rozważań. Jako wychowawcy mamy nadzieję, że nasze wspólne rekolekcje zaowocują dobrymi uczynkami wobec Boga i ludzi.