W czwartek 25.03 dzieci z grupy „Słoneczniki” w odświętnych strojach zasiadły do uroczystego śniadanka wielkanocnego. Tego dnia w przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z ciociami dekorowały sale, malowały pisanki, siały rzeżuszkę oraz owies. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Wspólnie z Panią Dyrektor złożyliśmy sobie najlepsze świąteczne życzenia po czym zasiedliśmy do wielkanocnego stołu. Dziękujemy rodzicom z Trójki Grupowej, w szczególności mamie Agatki i mamie Igi, za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Po śniadanku czekała na dzieci miła niespodzianka – zawitała do nas Pani Wiosna. Zaprezentowała nam się w pięknej zielonej sukni, z bukietem kwiatów w dłoni i koszyczkiem wielkanocnych jajek. Dzieciom podobała się piękna Wiosna dlatego każdy chciał z nią pamiątkowe zdjęcie.

Przygotowały: Ewa Guziak, Sylwia Nicińska