W okresie od kwietnia do maja 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka monet w ramach 21. edycji akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem, na który zbieraliśmy drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w Domach Dziecka czy Rodzinach Zastępczych. Jednak najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie przedszkolakom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

     W grupie Słoneczniki rozpoczęliśmy akcję od stworzenia plakatu symbolizującego pomocną dłoń i hasło akcji „ Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance”. Udało nam się rozwiązać także krzyżówkę i odczytać hasło: Góra Grosza. Słoneczniki z wielką ochotą włączyły się w pomaganie innym przynosząc niemal codziennie swoje grosiki. Nasze skarbonki szybko się zapełniały, a na buźkach przedszkolaków zagościły uśmiechy.

W całym przedszkolu udało nam się zebrać dużą górę grosza. Monety zostały już spakowane i wkrótce zostaną przekazane do organizatora (Towarzystwo Nasz Dom), a za jego pośrednictwem do potrzebujących dzieci.

Dziękuję wszystkim dzieciom z grupy Maki, Tulipanki, Słoneczniki, Fiołki, Rumianki oraz Aniołki, które przyłączyły się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel.

  Koordynator akcji Ewa Guziak