W dniach 22-24.03.2021r. odbyły się w Gr. Rumianki Rekolekcje Wielkopostne. W pierwszym dniu tematem był „Nazaret szkołą pracy dla wspólnego dobra”. Dzieci dowiedziały się, że Pan Jezus pracując w Nazarecie nadał sens ludzkiej pracy. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że swoja praca (np. pomoc w domu, dbanie o porządek) może być służbą dla innych np. rodziców, rodzeństwa, jeśli podejmują ją z miłości. Na początku Rumianki losowały z worka skarby, a następnie mówiły  w jaki sposób powinno się z nich korzystać aby podobało się to Panu Jezusowi. Następnie dzieci ułożyły z przygotowanych puzzli jabłoń i każdy przykleił do niej jabłuszko. Później narysowały skarb dla Pana Jezusa i pokolorowały malowankę  –  św. Józefa i Jezusa, który pomagał mu przy pracy. W drugim dniu Rekolekcji tematem był „Nazaret sztuką posłuszeństwa”. W tym dniu Rumianki dowiedziały się, że życie rodziny z Nazaretu jest wzorem do naśladowania, słuchanie rodziców i wychowawców uczy posłuszeństwa Panu Bogu. Rumianki wykonały w tego dnia ”Serca na Wielki Post”, na których zostały wpisane postanowienia dobrych uczynków, które podejmą albo podjęły w Wielkim Poście. W  trzecim dniu Rekolekcji tematem był ”Nazaret szkołą wdzięczności i zaufania Bogu”. Dzieci uświadomiły sobie, że celem Świętej Rodziny nie było gromadzenie bogactw, ale budowanie wzajemnych relacji. Dowiedziały się, że od Jezusa, Maryi i Józefa możemy się uczyć zaufania Bogu. W tym dniu brały m.in. udział w zabawie, w której jedno dziecko miało zasłonięte oczy, a drugie prowadziło je do celu – pudełka ze skarbami. Dzieci odkryły także napis – zaufanie ukryty pod kropeczkami, które wcześniej przeliczały. Na koniec Rumianki pokolorowały malowanki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych dni. W dniach 22-24.03.2021r. odbyły się w Gr. Rumianki Rekolekcje Wielkopostne. W pierwszym dniu tematem był „Nazaret szkołą pracy dla wspólnego dobra”. Dzieci dowiedziały się, że Pan Jezus pracując w Nazarecie nadał sens ludzkiej pracy. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że swoja praca (np. pomoc w domu, dbanie o porządek) może być służbą dla innych np. rodziców, rodzeństwa, jeśli podejmują ją z miłości. Na początku Rumianki losowały z worka skarby, a następnie mówiły  w jaki sposób powinno się z nich korzystać aby podobało się to Panu Jezusowi. Następnie dzieci ułożyły z przygotowanych puzzli jabłoń i każdy przykleił do niej jabłuszko. Później narysowały skarb dla Pana Jezusa i pokolorowały malowankę  –  św. Józefa i Jezusa, który pomagał mu przy pracy. W drugim dniu Rekolekcji tematem był „Nazaret sztuką posłuszeństwa”. W tym dniu Rumianki dowiedziały się, że życie rodziny z Nazaretu jest wzorem do naśladowania, słuchanie rodziców i wychowawców uczy posłuszeństwa Panu Bogu. Rumianki wykonały w tego dnia ”Serca na Wielki Post”, na których zostały wpisane postanowienia dobrych uczynków, które podejmą albo podjęły w Wielkim Poście. W trzecim dniu Rekolekcji tematem był ”Nazaret szkołą wdzięczności i zaufania Bogu”. Dzieci uświadomiły sobie, że celem Świętej Rodziny nie było gromadzenie bogactw, ale budowanie wzajemnych relacji. Dowiedziały się, że od Jezusa, Maryi i Józefa możemy się uczyć zaufania Bogu. W tym dniu brały m.in. udział w zabawie, w której jedno dziecko miało zasłonięte oczy, a drugie prowadziło je do celu – pudełka ze skarbami. Dzieci odkryły także napis – zaufanie ukryty pod kropeczkami, które wcześniej przeliczały. Na koniec Rumianki pokolorowały malowanki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych dni.