20. września przedszkolaki z grupy Liski celebrowały swoje święto poprzez udział w zabawach sensorycznych. Wychowawczynie, nawiązując do aktualnej tematyki zajęć, stworzyły dzieciom liczne okazje do dostrzeżenia tego, jakie zmysły są im potrzebne do poznawania otaczającego ich świata. Liski uczestniczyły w degustacji produktów o czerech podstawowych smakach, stópkami rozpoznawały temperaturę wody w butelkach, wykorzystując zmysł węchu i wzroku odgadywały czego użyto jako czerwonego barwnika do naszej domowej ciastoliny. Nazywały też kolory pozostałych mas.

Cierpliwie wyczekiwanym i najciekawszym elementem świętowania okazały się zabawy wspomnianymi masami sensorycznymi- ciastoliną, piaskiem kinetycznym i masą jogurtową oraz malowanie jogurtowymi farbkami przy użyciu stóp zamiast pędzli. Pod koniec dnia, dzieci wykonały też pracę plastyczną z „puchnącej” masy. Swoje „Bąbelkowe serca” zabrały do domu, by podarować je rodzicom.