Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czekamy na nie, przeżywamy je uroczyście w domach oraz w naszym przedszkolu. Dnia 22.12.2020r. w Gr. RUMIANKI odbyła się Wigilia, którą poprzedzał śpiew kolęd i pastorałek m.in. „Gore gwiazda”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Świeć gwiazdeczko świeć”. Przedszkolaki zostały przebrane w piękne stroje, które oddawały zbliżający się świąteczny klimat. Po występie Rumianki zasiadły do odświętnie nakrytego – wigilijnego stołu.  Pani Dyrektor złożyła dzieciom i paniom najlepsze życzenia bożonarodzeniowe oraz przekazała dla każdego dziecka świąteczne malowanki oraz puzzle dla grupy. Następnie było symboliczne połamanie się opłatkiem i słodki poczęstunek. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje między nimi.  Dzień ten był bardzo uroczysty i nastrojowy.

p. Kamila i p. Marzena