Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich bierze udział w ogólnopolskich projektach „Zbieram to w szkole.pl oraz Opatrunek na ratunek”
Cele obu projektów: – uwrażliwianie dzieci na potrzebę ochrony środowiska, – promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów, – uwrażliwianie dzieci na potrzeby ludzi pochodzących z biednych krajów.
Nasze przedszkole zbierać będzie: – bilon i banknoty pieniędzy z całego świata (aktualne i wycofane z obiegu), – znaczki pocztowe (nowe i używane – wyciąć z zachowaniem 1 cm marginesu), – klocki LEGO (oryginalne klocki firmy LEGO pojedyncze, niekompletne zestawy), – gazy oraz kompresy jałowe i niejałowe, – plastry na rolkach, – opaski dziane i elastyczne, – rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne, – maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum – płyny do odkażania ran (Octanisept, Octedin), – termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze, pulsometry z paskami.   Komu niesiemy pomoc: – pomagamy środowisku naturalnemu, – najbiedniejszym krajom Afryki i Azji.   AKCJA POTRWA PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY. Materiały dostarczamy w każdym ostatnim dniu miesiąca do Wychowawcy Grupy. Dziękujemy! ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU !!!