Przedszkolaki z Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim meldują, że projekt edukacyjny pt.: „Wyzwanie Teodora” został zrealizowany. Wykonanie wszystkich zadań sprawiło nam mnóstwo radości.

Zrealizowaliśmy poszczególne sprawności:
  1. Sprawność zdrowego osiłka.
Zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu dzień sportu. Dzieci dowiedziały się jak ważny jest sport i wszelki ruch dla zdrowia naszego organizmu.    
  1. Sprawność kuchcikowego mistrza
Podczas wykonywania tego zadania dzieci nauczyły się samodzielności oraz wielu podstawowych czynności związanych z przygotowywaniem posiłku. Przypomnieliśmy sobie nazwy i wygląd polskich owoców i warzyw. Wykonaliśmy także pyszną, witaminową sałatkę owocową.  
  1. Sprawność antynudka.
Przedszkolaki postanowiły pokonać jesienną nudę i urządziły „Dzień postaci z bajek”. Wcieliły się w bohaterów bajki pt.: „Kopciuszek” i  z wielkim oddaniem odegrały swoje role.          
  1. Sprawność artystycznej duszy
Dzieci zapoznały się z  główną postacią projektu – bocianem Teodorem. Stworzyły wspólną pracę plastyczną pt.: „Nasz przyjaciel – Teodor”. Przedszkolaki wykonały także portrety bociana.    
  1. Sprawność pomocnej dłoni
Nie można dbać o swój rozwój, nie myśląc o potrzebach innych. Przedszkolaki postanowiły pomóc ptakom przetrwać zimę. W tym celu przygotowały dla ptaszków pyszne przekąski.
  1. Sprawność przyjaciela przyrody
Wszystkie przedszkolaki są przyjaciółmi przyrody i dbają o naszą planetę.  Dzieci w naszej placówce stworzyły wiele kolorowych kącików przyrody.    
  1. Sprawność kochającego serca
W naszej placówce obchodziliśmy dzień tolerancji. Dzieci świetnie sobie poradziły: wiedziały, że ludzie różnią się od siebie, ale wszyscy są niepowtarzalni                                                   i wyjątkowi.  Dlatego też nie można wyśmiewać się z nikogo i dokuczać, a należy rozumieć i pomagać. Dzieci zabawiły się w aktorów i każde z nich odegrało rolę w krótkiej scence dramowej. Następnie wspólnie wykonały pracę plastyczną podsumowującą zajęcia, przedstawiającą kulę ziemską z sylwetami dłoni.

Dziękujemy za wspaniałą przygodę, w której mogliśmy uczestniczyć.

  Joanna Zielińska