W dniu 31 stycznia 2020 roku już po raz piąty spotkaliśmy się w Naszym Przedszkolu na Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy Jezusowi”. Tegoroczny konkurs rozpoczęły dzieci z grupy „Stokrotki” przygotowane przez panią Ewę Cieślik i panią Wiolettę Kopcik. Nasze przedszkolaki zaprezentowały wzruszający montaż taneczno – muzyczny kolędy „Lulajże Jezuniu”.

W tym roku swoje umiejętności wokalne prezentowało 21 uczestników z 6 przedszkoli. Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch grupach wiekowych 3 i 4 – latki oraz 5 i 6 – latki.  Występy odznaczały się wysokim poziomem wykonania i przygotowania. Wszyscy mali wykonawcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie dla duetu Julii Sikory i Poli Łuczyńskiej z Przedszkola Samorządowego nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim za umiejętności wokalne  i wykonanie utworu „Kołysanka dla Dzieciątka” oraz Antoniny Gajdy z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, która zaśpiewała pastorałkę „Była noc”.

Piątkowy konkurs obfitował w wiele niespodzianek i nieprzewidzianych sytuacji.  To dzięki nim mieliśmy czas na wspólne kolędowanie przy akompaniamencie siostry Blanki Szymańskiej. Mogliśmy powrócić wspomnieniami do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, to wielkie szczęście i cudownie spędzone chwile.

Zmagania konkursowe zakończył występ grupy „Stokrotki” i wspólny śpiew kolędy  „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie gratulujemy, a ich rodzicom i opiekunom dziękujemy!