27.04.2018r., w ramach akcji organizowanej przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, dzieci z najstarszej grupy “Tulipanki “ uczestniczyły w spotkaniu pt.: “Prawidłowe segregowanie odpadów”. Celem akcji było zwrócenie uwagi najmłodszych na potrzebę prawidłowej segregacji odpadów. Podczas zabawy dzieci zapoznały się z zasadami selektywnej zbiórki odpadów, rodzajami odpadów, koniecznością segregowania ich w każdym gospodarstwie domowym, a także możliwością recyklingu niektórych z nich. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, słuchając, odpowiadając na pytania oraz segregując odpady do wyznaczonych koszy. Po spotkaniu  nie miały już problemów z odpowiedzią na pytanie, do którego kosza powinna trafić butelka po napoju, opakowanie po jajkach czy karton po mleku.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały książeczkę edukacyjną pt. “Piotruś segreguje odpady”. Opracowała: mgr Monika Misztela.