Dnia 10 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce wyjątkowa uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Po trzech miesiącach przedszkolnej adaptacji, oficjalnie rozpoczął się pierwszy etap edukacji naszych milusińskich. W tym dniu, pokonując niewielką tremę, dzieci zadebiutowały przed swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi prezentując swoje nowe umiejętności: taniec, śpiew, recytację wierszyków oraz zabawę w grupie. Wywołały tym samym nie jedną łzę rodzicielskiego wzruszenia i dumy.

  Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców:

grupa Aniołki – p. Anna Augustyniak, gr. Słoneczniki – p. Katarzyna Ozga i gr. Maki – p. Angelika Kraska.

Po części artystycznej, zgodnie z tradycją, maluszki poprosiły Panią Dyrektor Ewę Kucharczyk o Pasowanie, a po złożeniu stosownej przysięgi, otrzymały pamiątkowe dyplomiki i książeczki, a także słodki upominek.

Dzieci występując przed tak wielką i wspaniałą publicznością wykazały się ne tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Zwieńczeniem naszej uroczystości były pamiątkowe zdjęcia wśród wirującego konfetti.    

Składamy serdeczne podziękowania dla Rodziców za pomoc w przygotowaniu dzieci, naukę wierszy oraz piosenek.