Podczas objawień fatimskich, które miały miejsce w 1917r. Bóg posłał do dzieci Maryję. Pastuszkowie zostali wybrani przez Boga, by nieść światu przesłanie, żeby ludzie kochali Niepokalane Serce Maryi, by wypełniali uczynki miłosierdzia i modlili się za grzeszników. Maryja ostrzegła świat przed karą za grzechy, a także wezwała do pokuty i nawrócenia.

Byśmy mogli lepiej zrozumieć przesłanie Matki Bożej przygotowaliśmy wspólnie z dziećmi przedstawienie kukiełkowe (a było to w okresie wielkopostnym). Każde dziecko otrzymało do udekorowania sylwetkę osoby biorącej udział w przedstawieniu. I tak oto pojawiły się następujące postacie: Maryja, Papież, Anioł, trójka dzieci (Franciszek, Hiacynta i Łucja) oraz tłum ludzi.