W dniu 21 marca 2017r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w audycji muzycznej pana Witka i poznały dość nietypowy instrument. Zacznijmy od tego, że tym razem pan Witek pojawił się w towarzystwie pani Małgosi i pana Leszka. Panią Małgosię przedszkolaki dobrze już znają i wiedzą, że gra na keyboardzie, ale przedmiot, na którym zagrał drugi z gości zwykle służy do… cięcia drewna! Pan Leszek ubrany w biały kitel zagrał smyczkiem na pile utwór pt. „Memory” z musicalu „Koty”. Dźwięki wydawane przez narzędzie do złudzenia przypominały damski wokal i doskonale komponowały się z akompaniamentem pani Małgosi.

Pan Leszek wykazał się także sporymi zdolnościami aktorskimi i obaj panowie stworzyli mini kabaret. Oj, było dużo śmiechu, kiedy pan Witek założył swój fartuszek… Trzeba przyznać, że wyglądał w nim bardzo zgrabnie.

Oprócz piły muzycy przywieźli też bardziej tradycyjny instrument. Pani Małgosia pokazała malutkie skrzypce – ćwiarteczki, na których uczą się grać dzieci w wieku przedszkolnym, a pan Leszek na skrzypcach normalnej wielkości zagrał porywającego czardasza. Na koniec niektóre chętne dzieci mogły troszkę pomuzykować na skrzypcach – ćwiarteczkach z pomocą pana Leszka, który jest nauczycielem gry na tym instrumencie.

To był bardzo udany koncert na powitanie wiosny. Ciekawe, czy teraz wśród instrumentów smyczkowych przedszkolaki będą wymieniać również piłę? A nawet jeśli tak, to czy będzie to błędem…?

Tymczasem czekamy na poświąteczną audycję, która zapowiada się być utrzymana w klimacie ekologicznym.