WARSZTATY MISYJNE

M – O – S – T (Modlitwa – Ofiara – Służba – Twórczość)

8 listopada 2016r. Przedszkole SPSK w Piotrkowie Trybunalskim odwiedził ksiądz misjonarz Jacek Garncarek. Dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych Rumianki i Tulipanki oraz uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej SPSK odbyły z księdzem piękną podróż po kontynentach. Odwiedziły Azję, Afrykę, Amerykę i Oceanię. Gość opowiadał jak żyją dzieci w innych częściach świata, pokazywał fotografie i wytwory pracy dziecięcych rączek. Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki słuchały księdza Jacka, wszystkie chciały przymierzyć ozdoby, potrzymać lub dotknąć przedmioty przywiezione z daleka. Dzieci śpiewały piosenki w językach czli i chińskim przy akompaniamencie gitary.

Ksiądz starał się uświadomić dzieciom, jakie mają szczęście żyjąc w Polsce, w Europie. Poprosił dzieci, aby pomagały, w szczególności innym dzieciom, które żyją w ubóstwie które, aby zjeść posiłek, muszą pracować, często ponad ponad siły. Wytłumaczył na czym polega MOST: Modlitwa, Ofiara,  Służba, Twórczość – cztery aspekty, które mogą pomóc żyć dziecku w jednym z krajów odwiedzonych przez Księdza Misjonarza.

Dołóżmy wszyscy starań, aby NASZE dzieci były wrażliwe na krzywdę drugiego człowieka i chciały pomagać. Należy dawać dobry przykład najmłodszym. POMAGAJMY!

Wychowawca: Wioletta Kopcik