Na wprowadzenie dziecka w świat szachów dobrym momentem jest przedszkole. Przedszkolaki ucząc się poprzez zabawę, rozwijają wszechstronnie swoje umiejętności i wyobraźnię. Placówka SPSK w Piotrkowie Trybunalskim wychodzi naprzeciw takim potrzebom rozwojowym dzieci i w swojej ofercie ma miedzy innymi zajęcia wprowadzające w tajemnice królewskiej gry.  W tym roku przystąpiła również do programu „Łódzkie gra w szachy”. W ramach projektu nauczyciele naszej placówki odbyli siedmiomodułowy kurs doskonalący wiedzę. A Urząd Marszałka Województwa Łódzkiego doposażył naszą przedszkolną Pracownię Szachową w 10 szachownic z zegarami i bierkami, tablicę poglądową do zajęć oraz szachy ogrodowe. Podsumowaniem projektu było rozegranie przez nauczycieli Panią Izabelę Żak i Panią Urszulę Pielużek Wojewódzkiego Turnieju Szachowego – online. Dyrektor Przedszkola Ewa Kucharczyk zauważa, że dzieci ucząc się poprzez zabawę podstaw gry w szachy wspomagają swój wszechstronny rozwój w atrakcyjny sposób. Dziękujemy marszałkowi Województwa Łódzkiego Panu Grzegorzowi Schreiber za przekazanie pasji gry w szachy najmłodszym pokoleniom dzieci.