Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszym przedszkolu kilka dni wcześniej przed 11 listopada tj., 8 listopada 2019 roku. Tego dnia odbyła się akademia, w trakcie której wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, a dzieci z grupy Maczki zaprezentowały pieśń patriotyczną „Przybyli Ułani pod okienko”.

Zajęcia wprowadzające w tematykę Święta Niepodległości trwały w przedszkolu przez cały tydzień. Stokrotki, jako najstarsza grupa uczestniczyła w zajęciach pt.: Kto ty jesteś?, Jaki znak twój?. Dzieci wysłuchały „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”, przypomniały sobie wiersz Władysława Bełzy pt.: Kto Ty jesteś?. Teraz już z pewnością będą umiały opowiedzieć jakie są barwy narodowe Polski i dlaczego takie, oraz dlaczego herbem Rzeczpospolitej Polskiej jest Orzeł Biały w koronie na czerwonym tle.

Maczki w trakcie śpiewu najpiękniejszych pieśni patriotycznych.

Po zajęciach dzieci udały się do auli, aby świętować z innymi dziećmi 101 rocznicę odzyskania niepodległości.