W dniu 31. 01. 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny prowadzony przez pana Witka. Z racji tego, iż karnawał mamy w pełni, tematem było „Karnawałowe szaleństwo”. Wraz   z panem Witkiem przyjechała para zawodowych tancerzy – Iza i Kamil, którzy zaprezentowali 4 z tańców standardowych: fokstrot, walc wiedeński, tango i quickstep. Każdemu z występów towarzyszyła krótka charakterystyka danego tańca. Iza wspaniale prezentowała się w pięknej, zwiewnej, białej sukni i zwłaszcza podczas walca momentami przypominała dostojnego, wdzięcznego łabędzia sunącego po tafli jeziora. Ponieważ muzyka zachęcała do ruchu, program koncertu przewidywał również zapoznanie dzieci z podstawowymi krokami walczyka. Dzieci chętnie naśladowały ruchy tancerzy i tańcząc w parach, starały się zsynchronizować swoje kroki z krokami partnera lub partnerki. Było to dość trudne zadanie, ale i tak przedszkolaki świetnie sobie radziły. Na koniec Kamil zaprosił dzieci do tańca finałowego i wówczas dało się odczuć totalne karnawałowe szaleństwo.

Występ tancerzy był doskonałym wstępem do naszego przedszkolnego balu karnawałowego, którego dzieci nie mogą się już doczekać. Z panem Witkiem natomiast zobaczymy się już za 3 tygodnie na kolejnym koncercie.