W marcu wszyscy czekamy na przyjście wiosny, aby w sali robiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo w dniu 18 marca 2021r., w „Kąciku przyrody” dzieci z grupy Słoneczniki założyły hodowlę roślin. Przedszkolaki oglądały nasiona, porównywały ich wielkość, kształt, kolor, poznawały ich rodzaje. Następnie układały watę, wsypywały ziemię do doniczek i samodzielnie siały rzeżuchę i owies. Zakładając hodowlę dzieci poznały sposoby siania roślin oraz jakie warunki są potrzebne roślinom do życia – wiedzą także, że należy sprawdzać wilgotność i w razie potrzeby podlewać roślinki. Nasz „Kącik przyrody” to jakby małe laboratorium, miejsce do wykonywania przyrodniczych doświadczeń, które sprawiają dzieciom ogromną radość. Przy okazji tej zabawy dzieci zdobyły odznakę „Przyjaciela Przyrody” realizując ogólnopolski projekt „Wyzwania Teodora”.

Przygotowały: Ewa Guziak, Sylwia Nicińska