Dnia 15 września przypada światowy „Dzień Kropki”. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, działania. W tym dniu w naszej grupie motywem przewodnim była kropka.                                                                            Na początku każde dziecko otrzymało na bluzeczkę znaczek kropki. Następnie dzieci wysłuchały wierszyka o kropkach. Później były zabawy matematyczne z użyciem kolorowych, małych i dużych kropeczek. Dzieci m. i. przeliczały je i układały wg, wzoru. Były także zabawy ruchowe z wykorzystaniem szarf i emblematów kropek różnej wielkości. Na koniec „Żabki” ozdobiły papierowe talerzyki, stemplując je plastikowymi korkami, umoczonymi w kolorowej farbie. Zabawa z kropkami sprawiła dzieciom dużo radości.