Teatrzyk „ Dwie Dorotki

W poniedziałek 20 lutego 2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Krakowa,  którzy zaprezentowali spektakl pt. „Dwie Dorotki”. Mali widzowie z wielką uwagą i zaciekawieniem obejrzeli inscenizację baśni.  Brali aktywny udział w spektaklu: pomagali Dorotce wyjmować gorące bochenki chleba z pieca, zrywać jabłka ze starej jabłoni, sprzątać domek „babci – wróżki”. Spektakl poruszył temat dobra i zła. Pokazał dzieciom, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony. Przedstawienie teatralne było  doskonałą lekcją dobrego zachowania dla najmłodszych. Brawami dzieci podziękowały artystom za wspólną zabawę i mile spędzony czas.

Mgr Urszula Pielużek