W dniu 24 kwietnia 2017 r. nasze przedszkole zorganizowało pierwszy z tegorocznych Dni Otwartych dla przyszłych przedszkolaków. Już przed godziną 15.00 duża sala na dole zaczęła wypełniać się zaciekawionymi maluszkami i ich opiekunami. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z nowym dla nich miejscem oraz zaprezentowanie go w atrakcyjny sposób.

Na początku dzieci zostały oznaczone naklejkami z imieniem i ciepło przywitane przez Panią Dyrektor. Następnie przyszłe przedszkolaki uczestniczyły w różnych zajęciach zorganizowanych na terenie przedszkola, m.in.: w zajęciach z rytmiki, zabawach z chustą animacyjną, uczyły się układu tanecznego do wesołej latynoskiej piosenki „Ciapa la galeina”, brały udział w zajęciach metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Goście mieli także możliwość zwiedzić przedszkole. Niemałym powodzeniem cieszyło się stanowisko z farbami do malowania buziek. Na zakończenie dzieci z pomocą przedszkolnych wychowawczyń i swoich opiekunów piekły i dekorowały gofry, które następnie ze smakiem zjadły. Tym słodkim akcentem zakończył się pierwszy Dzień Otwarty w naszym przedszkolu.

Główną atrakcją drugiego Dnia Otwartego była wizyta Klauna, który z kolorowych, podłużnych balonów potrafił wyczarować różne kształty m.in. zwierzątka. Dużą popularnością cieszyły się zabawy dzieci na dmuchanym zamku z kulkami, a także malowanie buziek, praca plastyczna z użyciem ryżu, soli, malowanej kredy; zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, jak również zajęcia dla najmłodszych w języku angielskim.

Cieszymy się z licznego przybycia i dziękujemy za chętny udział w zajęciach i wspólną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.