Dnia 23.09.19r., dzieci z grupy Słoneczniki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną „Mediatekę”. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki zwiedziły Mediatekę z wielkim zainteresowaniem. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w Mediatece dzieci rozwiązywały zagadki z postaciami z bajek i baśni. Pani bibliotekarka przeczytała bajkę pt. „Czy wilk zawsze bywa zły?”

Przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że wrócą do biblioteki, aby zapisać się i korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci – Wychowawca mgr Katarzyna Ozga