Na początku kwietnia obchodziliśmy po raz pierwszy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Pracownicy przedszkola, ubierając się w niebieskie ubranie lub nosząc przypinki z niebieskimi serduszkami okazywali wsparcie wszystkim osobom z autyzmem. Przygotowana została również przez ciocię Wiolę i Ulę tablica informacyjna w holu naszej placówki. Nadal można zapoznać się z umieszczonymi tam treściami.

  Niewątpliwą atrakcją był dla dzieci kolejny teatrzyk, tym razem kukiełkowy. Spektakl, który łączył w sobie kilka bajkowych historii – Baśń o Brzydkim Kaczątku, Calineczkę, Bajkę o Czerwonym Kapturku – uczył, bawił i zachwycał wizualną stroną oraz aktorskim przygotowaniem. Dzieci oglądały przedstawienie z zapartym tchem i uśmiechem.

  W drugim tygodniu kwietnia dzieci samodzielnie sadziły cebulki, by wyrósł z nich szczypiorek. Przedszkolaki same przygotowały potem kanapki, w których był on pięknym i smacznym, zielonym dodatkiem. Oto najmłodsze przedszkolaki – Aniołki.

     Razem ze starszakami Aniołki wzięły również udział w zajęciach kulinarnych przygotowanych przez Panią Edytę, która wykorzystując wielofunkcyjnego robota kuchennego, pokazała dzieciom jak można przygotować smaczny shake z dodatkiem płatków owsianych oraz domowy sok marchewkowy.

Czy smakowało? Bardzo – Mgr Anna Augustyniak