Raduj się, niebo, wesel się, ziemio, Niech morze huczy i szumią rzeki, Niech hymn śpiewają góry i drzewa Ku czci Chrystusa! Także i człowiek, pełen nadziei, Niech wielbi Pana, bo już jest blisko, I On przyniesie pokój bezmierny Całemu światu. Wkrótce ujrzymy nasze zbawienie, Więc wznieśmy głowy, czekając z wiarą Na jasne Słońce, które swym blaskiem Rozproszy mroki. Złóżmy podziękę Trójcy Najświętszej Za dar wcielenia Bożego Słowa: Niech będzie Ojcu z Synem i Duchem Wieczysta chwała! Amen. Jutrznia – IV Niedziela Adwentu
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich   Oto wszyscy oczekujemy Światłości, którą przynosi z Sobą sam Bóg – Nowonarodzony Jezus. Ten, który rodząc się z Maryi „z rzeszą świętych k’nam przybywa” rozjaśni swoją Obecnością nasze serca i umysły. Przez wstawiennictwo Maryi wypraszajmy więc łaskę otwarcia stajenki naszego serca na narodziny Największej Miłości. Przeżyjmy wieczór wigilijny i piękny świąteczny czas w zdumiewającej Bliskości Boga, który obdarowuje nas miłością i nadzieją. Prośmy, by Maryja czuwająca nad Dzieciątkiem pochylała się nad nami i wyprosiła łaskę umocnienia wiary, byśmy z odwagą dawali świadectwo przynależności do Chrystusa. Niech Boża Dziecina przytuli nas do swego serca i błogosławi nam, naszym rodzinom i całej Ojczyźnie w tym trudnym czasie.
Z pamięcią w modlitwie i sercu Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Maria Chodkiewicz