25 maja 2019 roku na przedszkolnym placu zabaw po raz 9 odbyło się spotkanie określane przez nas jako Święto Rodziny. W tym roku było ono dla nas szczególnym wydarzeniem, ponieważ stanowiło część obchodów dziesięciolecia istnienia naszej placówki. Tradycyjnie, rodzinne spotkanie rozpoczęło uroczyste powitanie zebranych gości przez Panią dyrektor Ewę Kucharczyk i występy taneczne kolejnych grup przedszkolaków, których podziwiali rodzice. Tym razem dzieci zaprezentowały układy taneczne będące interpretacją utworów muzyki klasycznej, wpisujące się również w uroczyste obchody Roku Stanisława Moniuszki. Po uroczystym powitaniu gości przez Panią dyrektor Ewę Kucharczyk rozpoczęła się część artystyczna zatytułowana „Zobaczyć muzykę” przygotowana przez wychowawców i opiekunów grup pod kierownictwem Pani Ilony Wójcickiej. Dzieci przez cały II semestr przygotowywały, na zajęciach z tańca z elementami baletu, interpretacje ruchowe do utworów muzyki klasycznej. To muzyka była inspiracją do stworzonych interpretacji i to ona determinowała ruch sceniczny.

Aniołki wspaniale i rytmicznie zaprezentowały „Marsz torreadora” G. Bizeta. Zamiast powiewać czerwoną peleryną, jak przystało na torreadora, Aniołki wyobrażały sobie czynność trzepania mokrych ubrań podczas pomagania rodzicom w praniu.

Słoneczniki w pięknych strojach ukazały historię niesfornych kurczaków, które czasem lubią swobodnie się pobawić, a czasem tęsknią za mamą. Towarzyszyła im muzyka dwóch Obrazków z wystawy M. Mussorgskiego „Ogrody w Tuileries” oraz „Taniec kurcząt w skorupkach”.

Po występie najmłodszych grup publiczność zobaczyła interpretacje ruchowe do trzech części Suity E. Griega.

„Poranek” zaprezentowały Stokrotki. Budzące się kwiaty pięknym tanecznym krokiem szukały śpiewających ptaków, które imitował tryl klarnetu.

W kolejnej części „Taniec Anitry” Maki wcieliły się w tancerki z nakręcanej pozytywki, a chłopcy w roboty. Piękny taniec zakłócało czasem celowe naśladowanie zacinania się mechanizmu zabawki.

Na zakończenie Bratki przebrane za skrzaty tajemniczo zatańczyły „W grocie króla gór”, które jest ostatnią częścią Suity E. Griega. Finałową kulminacją i wyskokiem skrzatów zakończyła się taneczna część artystyczna.

Drugą część naszego spotkania wypełnił między innymi słodki poczęstunek, wspólne grillowanie, loteria fantowa, zabawy na świeżym powietrzu, w tym na dmuchańcach , z bańkami mydlanymi, malowanie na folii spożywczej i zabawy rytmiczne. Szczególnym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszyły się kąciki malowania buzi, tatuaży brokatowych i koralikowego rękodzieła. W tym ostatnim przedszkolaki wykonywały dla swych mam i dla siebie kolorowe bransoletki i naszyjniki.

Tegoroczny udział w Święcie Rodziny upamiętniał fotograf. Wielu z naszych gości skorzystało również z fotobudki, a zabawne fotki wklejano w wystawioną księgę pamiątkową. Razem z wpisami stanowią one najlepszy dowód na to, że nasze spotkanie było wyjątkowe!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc przy organizacji 9 Święta Rodziny!